صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مشکل کمبود نیروی پرستار در قشم به زودی مرتفع خواهد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان قشم ازپیگیری جهت رفع کمبود کادر پرستاری در بیمارستان پیامبر اعظم(ص)  این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش موارد مثبت سوش جدید دلتا کرونا در قشم و ضریب اشغال تخت بالای ۷۰ درصد با کمبود پرستار و تخت های سرپایی مواجه شدیم که رفع کمبود این دو مهم بزودی محقق خواهد شد.

 

دکتر حسین فرشیدی افزود: طی هفته های گذشته بیمارستان با ۹۰ تخت در حال ارائه خدمت بود؛ خیز جدید بیماری در این شهرستان موجب شد صد درصد تخت ها اشغال شود و به همت خیرین و منطقه آزاد تعداد تخت های بیمارستان به ۱۳۰ تخت افزایش یافت.

 

وی عنوان کرد: در صدد هستیم در کلینیک درمانی شهرستان قشم با تجهیز ۲۰ تخت  سرپایی و پذیرش بیماران بخشی از بار مراجعات به بیمارستان قشم کم کنیم.

 

فرماندار شهرستان قشم گفت: مهمترین مشکل و نگرانی در بحث کووید تامین پرستار است که مطالبه جدی مردم را به همراه دارد.

 

علیرضا نصری در حاشیه برگزاری ستاد مدیریت کرونا در قشم، افزود: در چند روز گذشته شرایط شهرستان قشم به وضعیت حادی رسیده است و آمارها نشان دهنده وضعیت فوق حاد از لحاظ شیوع کرونا دارد.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم با ایجاد بخش کووید ۱۹ در قشم شاهد افزایش تخت بیمارستانی برای رسیدگی به وضعیت بیماران باشیم.

نصری با اشاره به اینکه خوشبختانه با کمک دانشگاه علوم پزشکی و همکاری خیرین و منطقه آزاد قشم دغدغه کمبود اکسیژن برطرف شده است اضافه کرد: مهمترین مشکل و نگرانی در بحث کووید تامین پرستار است که مطالبه جدی مردم را به همراه دارد.

 

فرماندار شهرستان قشم در ادامه افزود:  باید سایر درمانگاه ها را در بحث رسیدگی به بیماران سرپایی و دریافت دارو آماده کنیم

 

دکتر فرشیدی با همراهی دکتر حسنی آزاد معاون آموزشی و متخصص عفونی دانشگاه، دکتر فخار معاون اجرایی مرکز بهداشت استان، دکتر صدیق مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان دانشگاه ضمن دیدار با مدیر شبکه بهداشت، رئیس بیمارستان، دادستان و فرماندار قشم از بخش های کووید و icu کووید بیمارستان قشم بازدید کرد.

 

طی نشست مشترک رئیس دانشگاه با فرماندار و دادستان شهرستان قشم ضمن بررسی آخرین تحولات بخش بهداشت و درمان قشم بر پیشگیری، کنترل و درمان کووید ۱۹تاکید شد.

 

 


٠٨:٥٩ - يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٢٣٨٤١    /    تعداد نمایش : ٢٨١خروج